Podczas wczorajszej mszy Tadeusz Rydzyk otrzymał pamiątkową tablicę za to, że głosujący w plebiscycie uznali powstanie Radia Maryja wydarzeniem stulecia w Toruniu. Konkurs na ten zaszczytny tytuł został zorganizowany przez władze Torunia.

Reklamy

Wręczającym tablicę był były przewodniczący rady miasta, a nie ktokolwiek z najwyższych przedstawicieli obecnych władz Torunia. W plebiscycie napłynęło 347 ważnych głosów, z których aż 249 było oddanych na powstanie Radia Maryja. Drugie miejsce zajęło powołanie uniwersytetu UMK.

Tablicę wręczył Bogdan Major, prawicowy działacz, który dawniej był przewodniczącym toruńskiej rady miasta. Nie zrobił tego nikt z najwyższych przedstawicieli obecnych władz miasta.

– Jak to się udało? To jest cud – przekonywał Rydzyk podczas mszy, komentując rozwój Radia Maryja przez ostatnie trzy dekady. – Ale w cudzie potrzeba najpierw łaski bożej, działania nieba i współdziałania ludzi.

Toruński magistrat wyniki ogłosił w połowie grudnia na swojej stronie internetowej. Okazało się, że głosowanie cieszyło się bardzo małym zainteresowaniem. Urzędnicy zarzekają się jednak, że należycie promowali zabawę i ich zdaniem za wszystko może odpowiadać pandemia.

Źródło: onet.pl

Poprzedni artykułSawicki masakruje Bortniczuka i wskazuje prawdziwego prezesa Porozumienia
Następny artykuł„Na miłość boską, nie straszcie PiS-em”. Sikorski pokazuje jak Pawłowicz próbuje linczować dziennikarza