WOJNA W PIS TRWA. To już koniec Porozumienia i “zjednoczonej” prawicy? Gowin i jego ludzie przejdą do opozycji?

Jarosław Gowin padł ofiarą gierek prowadzonych przez Jarosława Kaczyńskiego. W tej sytuacji nie zamierza bezczynnie patrzyć jak jego partia jest niszczona i prawdopodobnie przejdzie do opozycji, ujawniając przy tym szereg kompromitujących władzę szczegółów. Rozpad “zjednoczonej” prawicy może wydarzyć się jeszcze w tym tygodniu. Wszystko przez naciski Kaczyńskiego.

Co prawda Gowin złożył na Nowogródzkiej ultimatum, ale Kaczyński jest pewny, że uda mu się przejąć kilku posłów od Gowina a w razie czego jeszcze kilku z opozycji. Tyle, że nie bierze od uwagę opozycji we własnej partii. Część działaczy jest bardzo mocno rozczarowana działaniami w związku z aborcją i ten sam spór, który dzieli PO, dzieli również PiS, bo pod względem światopoglądowym nie jest to jednolita partia. Składa się z różnych frakcji.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Cała sytuację chce wykorzystać Ziobro, który zmierza do usunięcia Morawieckiego.

zapowiada się gorący – mimo pogody – tydzień.