Wojna w pisowskiej koalicji trwa w najlepsze. Poseł od Kaczyńskiego może przejść do Gowina

W najbliższych dniach szeregi Porozumienia może zasilić jeden z posłów należących do Prawa i Sprawiedliwości – wynika z informacji Onetu. Na linii PiS-partia Jarosława Gowina iskrzy od kilku dni. Ludzie wierni wicepremierowi podejrzewają Nowogrodzką o udział w próbie przewrotu w ich partii.

Reklamy

Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej. 

Przejście parlamentarzysty PiS pod skrzydła wicepremiera Gowina byłoby sensacją i naruszałoby zawartą pod koniec września ubiegłego roku umowę koalicyjną. Jednak ludzie Gowina uważają, że Adam Bielan ma zamiar wyprowadzić z partii kilku posłów.

Jak dowiaduje się Onet, rozmowy o potencjalnym transferze z PiS do Porozumienia trwały już od dłuższego czasu, ale ostatnie wydarzenia je przyspieszyły.

Przejście parlamentarzysty PiS pod skrzydła wicepremiera Gowina byłoby sensacją i naruszałoby zawartą pod koniec września ubiegłego roku umowę koalicyjną. Zakazuje ona transferów między ugrupowaniami należącymi do Zjednoczonej Prawicy.

Jednak ludzie Gowina uważają, że Adam Bielan ma zamiar wyprowadzić z partii kilku posłów. Których? Chodzi prawdopodobnie o tych, którzy nie podpisali się pod listem poparcia dla wicepremiera. To cztery osoby: Włodzimierz Tomaszewski, Jacek Żalek, Michał Cieślak i wspomniany już Kamil Bortniczuk.

M.in. z tego powodu wicepremier zawiesił swoją obecność na posiedzeniu Rady Koalicji, które odbędzie się w tym tygodniu.

Źródło: onet.pl