Ustawa o wolności mediów autorstwa PiS kneblem na Polaków. Ziobro i spółka chce wprowadzić cenzurę w sieci?

Źródło: Twitter

– Dla Facebooka prawda historyczna nie ma znaczenia i cenzuruje. IPN już wcześniej był poddany cenzurze przez Facebooka. – Nie możemy się zgodzić na tego typu funkcjonowanie wielkich mediów na terenie polskim, które dopuszczają się manipulacji – zaznaczył Ziobro. – Tym bardziej chciałbym zaapelować o przyspieszenie prac nad ustawą o ochronie wolności mediów, wolności słowa w obszarze mediów, która została przygotowana w Ministerstwie Sprawiedliwości – zaapelował Ziobro.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Ziobro wyraził zaniepokojenie wypowiedzią rzecznika rządu, który jego zdaniem wskazał prymat prawa europejskiego w kwestii regulacji prawa dotyczącego wolności słowa w internecie. Minister sprawiedliwości dodał, że wkrótce spotka się z premierem i “ma nadzieję, że podzieli jego punkt widzenia, że Polska jest krajem suwerennym”.

– Polska ma swój parlament, prezydenta, rząd i ma też demokratyczne wybory i wyborców, którzy oczekują, że to my w ramach naszych suwerennych obowiązków będziemy stać na straży praw i wolności Polaków – powiedział Ziobro.

Chodzi o opracowany w resorcie sprawiedliwości projekt ustawy dotyczącej ochrony wolności słowa w internecie, którego główne założenia to m.in.: powołanie Rady Wolności Słowa złożonej z pięciu członków wybieranych przez Sejm oraz możliwość wniesienia reklamacji od decyzji serwisów społecznościowych o blokowaniu treści. Projekt został przedstawiony w połowie stycznia.

Podczas konferencji prasowej Ziobro przypomniał, że Facebook zablokował w sobotę anglojęzyczne konto Instytutu Pamięci Narodowej. Jak informował wcześniej Instytut powodem blokady był post z 15 maja 2020 r. dotyczący niemieckich planów germanizacji polskich dzieci w czasie II wojny światowej. Podkreślił przy tym, że porwania polskich dzieci w celu poddania germanizacji są faktem historycznym.

– My nie możemy zgodzić się na tego rodzaju funkcjonowanie wielkich mediów społecznościowych na terenie Polski, które dopuszczają się tego rodzaju skandalicznych manipulacji prawdą niemających żadnego merytorycznego uzasadnienia(…) Dlatego chciałbym zaapelować o przyspieszenie prac nad ustawą o wolności słowa w obszarze internetu, która zostanie przygotowana w ministerstwie sprawiedliwość. Uważam, że ta ustawa powinna być pilnie procedowana – oświadczył Ziobro.

Źródło: onet.pl