Prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński w rozmowie z lokalnym Radiem Rekord podkreślał, że urzędnicy państwowi, w tym pracownicy Sanepidu, powinni ponosić odpowiedzialność za swoje decyzje. Podkreślił też, że miasto będzie wspierało przedsiębiorców, zwłaszcza z branży gastronomicznej, którzy się otworzą mimo nielegalnych koronarestrykcji.

WSA orzekł, że kara nałożona przez Sanepid na Ciechanów za organizowanie „koncertów pod blokiem” jest niezgodna z prawem. Została anulowana.

Reklamy

– Od początku podkreślaliśmy, że działania Sanepidu były bezprawne i oparte o rozporządzenie, które jest nielegalnie wydane przez rząd. Mamy w ostatnich tygodniach wiele tego rodzaju orzeczeń sądów administracyjnych w całej Polsce, więc nie było to zaskoczenie – komentował prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

Włodarz Ciechanowa zapowiedział, że będzie się domagał odszkodowania za błędnie wydane decyzje. – Urzędnicy, w szczególności państwowi, powinni ponosić konsekwencje swoich decyzji – wskazał.

– Widzimy, że przez wiele miesięcy blokuje się działalność chociażby branży gastronomicznej, a spokojnie oni mogliby funkcjonować w reżimie sanitarnym. Jak patrzy się na te zakazy, nakazy związane z pandemią – są nielogiczne: nie zarażamy się w kościołach, w hipermarketach; raz się zarażamy w galeriach handlowych, raz się nie zarażamy w galeriach handlowych, a na pewno już się zarażamy w restauracjach, bo one są cały czas zamknięte. Absurd goni absurd – podkreślił.

– Uważam, że w reżimie sanitarnym przedsiębiorcy z branży gastronomicznej mogliby funkcjonować, dlatego mają moje wsparcie. Jeśli będą tego rodzaju decyzje po stronie ciechanowskich restauratorów, to na pewno w walce z Sanepidem, ze służbami państwa będziemy pomagać – zadeklarował. Prezydent Ciechanowa na stronie ratusza poinformował, że miasto będzie chciało zwolnić restauratorów z opłaty związanej z koncesją na alkohol.

Źródło: nczas.com, Radio Rekord

Poprzedni artykułSzokujące nagranie, Duda przyznaje, że jest nikim w państwie PiS? Nikt z nim nic nie konsultuje! WIDEO
Następny artykułSłuchacze lawinowo odchodzą od polskiego radia. Trójka z najgorszym wynikiem w historii