Trzy największe kluby opozycje przeciw nowemu podatkowi od reklam!

My niżej podpisani przewodniczący trzech największych klubów opozycyjnych w IX kadencji Sejmu informujemy, że reprezentując wolę naszych wyborców, działając wspólnie przedłożyliśmy dziś projekty uchwał Sejmu w sprawie ograniczania wolności mediów w Polsce. Każdy z projektów wyraża stanowczy sprzeciw wobec działań rządu zmierzających do osłabienia i ograniczenia wolności mediów w Polsce – piszą w swoim oświadczeniu politycy.

Zgodnie uważamy, że zapowiedziana przez rządzących tzw, opłata solidarnościowa od wpływów reklamowych dla wsąstkich nadawców i wydawców stanowi finalizację trwającego od końca 2015 roku procesu likwidacji niezależnych mediów w Polsce. Działania podejmowane w tym zakresie przez większość sejmową postrzegamy jako oderwane od standardów demokratycznego państwa prawnego umacnianie własnej pozycji politycznej kosztem polskiej racji stanu i dostępu do niezależnej i obiektywnej informacji.

Reklamy

Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej. 

Jednocześnie pragniemy wyrazić głęboką solidarność ze wszystkimi przedstawicielami mediów biorącymi udział w proteście przeciwko opisanym działaniom rządu. Wierzymy, że wspólnymi siłami zjednoczonej opozycji, niezależnych mediów oraz społeczeństwa obywatelskiego jesteśmy w stanie powstrzymać postępującą degradację podstawowych praw i wolności w Polsce – czytamy w oświadczeniu.

źródło: Twitter