26 września 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaPolityka krajowaPiSJak miło patrzeć na kolejną wojnę w koalicji PiS. Tym razem Gowin...

Jak miło patrzeć na kolejną wojnę w koalicji PiS. Tym razem Gowin atakuje portal braci Karnowskich

Jarosław Gowin atakuje portal braci Karnowskich. Zapowiada pozew.

Reklamy

Jarosław Gowin odniósł się do informacji, które podał wpolityce.pl. Według portalu wicepremier co najmniej kilkakrotnie kontaktował się w ostatnim czasie z Donaldem Tuskiem. Gowin informacje te nazwał „absurdalnymi kłamstwami”. Dodał również, że „prawnicy już pracują nad pozwem”.

Według portalu wpolityce.pl „obecny wicepremier spotkał się z byłym premierem w ciągu ostatnich kilkunastu dni w stołecznym Hotelu Warszawa”.

„Kiedy czyta się kolejne absurdalne kłamstwa o moich rzekomych spotkaniach z D. Tuskiem, można by dojść do wniosku, że celem portalu wpolityce.pl jest na zlecenie opozycji jak najszybciej zakończyć rządy Zjednoczonej Prawicy. Spokojnie – prawnicy już pracują nad pozwem” – skomentował na Twitterze Jarosław Gowin.

„Obiekt, mieszczący się w budynku legendarnego przedwojennego Prudentialu, należy do Wiesława Likusa, krakowskiego potentata w branży nieruchomości, od lat znajomego Gowina. Zaznaczmy, że hotel i znajdująca się w nim restauracja powinny były być zamknięte, zgodnie z restrykcjami epidemiologicznymi przyjętymi przez rząd, którego Gowin jest wiceszefem. Poza spotkaniem, obaj politycy mieli w ostatnich tygodniach jeszcze kilkukrotnie rozmawiać telefonicznie” – napisano na portalu.

Wcześniej do informacji podanych przez portal wpolityce.pl odniósł się również rzecznik Porozumienia. „Ostatni raz Jarosław Gowin spotkał się z Donaldem Tuskiem w 2013, gdy został poinformowany o dymisji z funkcji Ministra Sprawiedliwości” – napisał Jan Strzeżek.

Źródło: onet.pl, Twitter

Musisz o tym wiedzieć!