“PiS = 23 NOWE Podatki i Sanepid. Policzyłem nowe podatki PiS i wyszło mi 23 (od 2015). Coś pominąłem? Do tego dochodzi tez seria podwyżek (składek ZUS, NFZ, opłat skarbowych, opłat pocztowych, podatki lokalne – podatek od nieruchomości) oraz inflacja (ukryty podatek). Rząd ma również inne możliwości zdzierania – poprzez spółki skarbu państwa i firmy państwowe – Orlen sprzedaje rocznie 10 mld litrów paliwa, sami możecie policzyć ile im da podwyżka o 1-2 grosze na litrze. Zauważycie 1-2 grosze więcej na litrze?” – napisał jeden z internautów.

“4 lutego porównałem: średnia cena paliw z ostatnich 3 miesięcy (za Autocentrum.pl)
– Amic Łukoil 4,49 zł
– BP 4,58 zł
– Orlen 4,61 zł
– Shell 4,69 zł

Reklamy

Czyli ruskie i brytole golą Polaków mniej na litrze niż NARODOWY CZEMPION.

Ale mają tez inne sposoby na wydarcie hajsu:
– Ograniczenie ulgi abolicyjnej.
– Utrzymanie niskiej kwoty wolnej od podatku.
– Utrzymanie PO-wskiej podwyżki VAT.
– Manipulacje kosztami uzyskania przychodu.
– Kontrole policji i Sanepidu – mandaty.

Najwięksi durnie ci, którzy myślą, że podatek bankowy zapłacą banki a podatek od reklam zapłacą złowrogie niemieckie media. Przecież podatki są przerzucane! Firma sprzedaje usługi i dobra komu? Ano konsumentom. Konsument ma przez to mniejszy budżet. Zażąda podwyżki – co wymusi jeszcze większy wzrost cen. Nie pijesz coli, małpek, nie palisz e-papierosów – ale twój fryzjer, mechanik i stomatolog to robią i oni płaca drożej za swoje produkty więc zawołają więcej od ciebie za usługę!
System naczyń połączonych.” – komentuje internauta.

https://www.facebook.com/ObywatelDCofficial/posts/272467094236650

Poprzedni artykułKto w PiS bierze łapówki od branży hazardowej? Restauracje zamknięte, a Morawiecki, po cichu, otwiera kasyna
Następny artykułJak miło patrzeć na kolejną wojnę w koalicji PiS. Tym razem Gowin atakuje portal braci Karnowskich