26 września 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaPolityka krajowaPiSSkończyło się rumakowanie PiS. Szef komisji spraw zagranicznych Senatu USA: Wzywam rząd...

Skończyło się rumakowanie PiS. Szef komisji spraw zagranicznych Senatu USA: Wzywam rząd RP do wycofania się z ataku na media

Przewodniczący komisji spraw zagranicznych Senatu Robert Menendez ostrzegł, że osłabianie wolnych mediów jest nie do pogodzenia z wartościami demokratycznymi, na których powinny być oparte stosunki polsko-amerykańskie.

Reklamy

Nie trzeba było długo czekać, żeby Senat USA wypowiedział się o wolnych mediach w Polsce. Oświadczenie senatora Roberta Menendeza to kolejny ostry głos krytyki wobec zamiarów rządu PiS obłożenia nowym podatkiem przychodów reklamowych mediów.

„Jestem bardzo zaniepokojony próbą polskiego rządu nałożenia nowego podatku od przychodów reklamowych na niezależne media. Ten ruch może osłabić finansową zdolność do utrzymania się mediów niezbędnych w każdej demokracji.

Żaden rząd nie powinien wykorzystywać problemów finansowych spowodowanych przez COVID-19 jako pretekstu do osłabiania wolnej prasy.

W dodatku, ta próba pojawia się wraz z narastającą presją sądową na wolność słowa wobec osób dążących do ustalenia rzeczywistej historii okupacji nazistowskiej w Polsce.

Jestem zdecydowanym zwolennikiem stosunków amerykańsko-polskich opartych na wspólnych wartościach. Szacunek dla niezależnych mediów i wolności słowa są kluczowymi wartościami demokratycznymi dla świadomego i mającego wpływ społeczeństwa obywatelskiego. Wzywam rząd Polski, aby zademonstrował ten szacunek dla wolnej prasy przez ponowne rozważenie swojej inicjatywy”.

Źródło: oko.press

Musisz o tym wiedzieć!