Bunt Gowina. PiS będzie miał problem

Fot. Internet
Fot. Internet

Porozumienie Jarosława Gowina to partyjka niewielka i w zasadzie z każdym dniem coraz mniejsza. Niezwykle ważna jednak z punktu widzenia arytmetyki sejmowej. Kilku posłów „od Gowina” może bowiem skutecznie zablokować ustawową maszynkę PiS w Sejmie.

– Od teraz PiS będzie miał problem z uchwaleniem jakichkolwiek przepisów uderzających w przedsiębiorców – już zapowiadają posłowie Porozumienia.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Jak podaje „Gazeta Wyborcza”, posłowie Porozumienia planują zablokować nie tylko podatek od mediów, ale i oskładkowanie umów cywilnoprawnych, wprowadzenia wyższych kar dla przedsiębiorców czy wreszcie zapowiadane podwyższenie składki zdrowotnej dla przedsiębiorców.

No cóż, wychodzi na to, że Kaczyński upokorzył Gowina, ale teraz wszystko wskazuje na to, że rachunek za taki „sukces” będzie nader słony.