Ardanowski ostrzegał: PiS kieruje się zasadami marksistowskimi!

Jan Ardanowski
Jan Ardanowski

PiS, partia, której zawierzyłem, partia, która wydawała się prawicowa, kieruje się zasadami marksistowskimi – mówił w rozmowie z radiem Wnet we wrześniu 2020 r. były minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Dzisiaj te słowa nabierają nowego znaczenia. Bo czym są owe marksistowskie zasady rodem z komuny?

Według Wikipedii marksizm ma charakter pseudonaukowy i niefalsyfikowalny. Wyznawcy marksizmu „stosują klasyczne zabiegi z arsenału metod pseudonaukowych w celu jego obrony” – prognozy o charakterze tak ogólnikowym, że każde zdarzenie zdaje się je potwierdzać; częste zmiany teorii w celu dopasowania do zdarzeń do niej nie pasujących; stosowanie dialektyki jako swoistej alternatywy dla logiki, w której każdą sprzeczność można wyjaśnić zmieniając znaczenie stosowanych pojęć (nowomowa).

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Rewolucja w marksizmie miała stanowić głęboki przewrót w ekonomicznym, politycznym i ideologicznym życiu społecznym, z całkowitą przemianą stosunków własnościowych oraz likwidacją klas społecznych.

I to najwyraźniej, w ocenie Ardanowskiego, który przecież świetnie PiS zna, próbuje nam zrobić Kaczyński.