Marek Belka o politycznej przyszłości Gowina: To już polityczny nieboszczyk

Były premier Marek Belka na antenie TVN 24 komentował sytuację w rządzącej Polską koalicji.

– Jarosław Gowin jest już na takiej straconej pozycji, że właściwie nie ma niczego do stracenia. On jest już przez Jarosława Kaczyńskiego właściwie skazany. Po angielsku się to nazywa „dead man walking”, czyli już polityczny nieboszczyk, ale jeszcze chodzi – stwierdził Belka.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Belka mówił także o wprowadzanym na siłę przez rząd Morawieckiego podatku od mediów. Zdaniem byłego premiera taka danina jest „bezsensowna ekonomicznie”.

– Cóż to jest, w takich czasach mamy na szalę kłaść paręset milionów złotych, gdy wydajemy lekką ręką miliardy? – pytał Belka.

– Z drugiej strony jest to traktowanie pewnych podmiotów gospodarczych w sposób absolutnie nierównoprawny, a wreszcie najważniejsze to jest to, że jest to przecież próba dobijania niezależnych mediów – dodał były premier.