W Polsce coraz mniej osób wierzy a coraz więcej dostrzega fakt, że hierarchowie kościelni tuszują pedofilię. W takim klimacie Ministerstwo Edukacji Narodowej wypuszcza… grę on-line o papieżu Janie Pawle II. Czy to na pewno właściwa postać do szkoły?

Na stworzenie gry z papieżem pochłonęło prawie milion złotych. Za te pieniądze można zrobić coś dużo lepszego i bardziej przydatnego. Dzieci i młodzież trzeba uczyć przedsiębiorczości, matematyki, myślenia i samodzielności. Trzeba uczyć też działania w grupie, wyciągania wniosków z porażek i budowania wartości. Trzeba uczyć inwestowania. Małe dzieci trzeba uczyć co zrobić jak jakiś ksiądz będzie próbował je molestować. To są prawdziwe wyzwania.

Reklamy

Nauka o Janie Pawle II nie przyniesie poprawy losu młodych ludzi. Trafią do nisko płatnej pracy, będą płacić cenę za słabą edukację.

Zabobony i wiara to nie jest najlepsza droga w XXI wieku. Pokazały to przykłady innych krajów. Działania MEN można odebrać jako sabotaż na przyszłości polskich uczniów. Ktoś najwyraźniej chce aby byli nisko opłacani, mało rozumieli świat.

Żenujące!

Poprzedni artykułSpecyficzny pech hierarchów Kościoła
Następny artykułZnowu nas zamkną? Nie można tego wykluczyć