Jeśli nie chcemy rewanżyzmu tylko zdrowego rozliczenia opartego o wartości, które sami podzielamy – to pan Giertych i wszyscy inni pokrzywdzeni działaniami obecnej władzy (także niektórzy sędziowie czy prokuratorzy) nie powinni brać bezpośrednio udziału w tym rozliczeniu – napisał Patryk Wachowiec z FOR.

Czy jednak na pewno? Kara wobec przestępców – polityków powinna być nie tylko surowa, ale też przyjść szybko, od razu po zmianie władzy. Łamanie demokracji, nachalna propaganda, kłamstwo by utrzymać się u władzy – to wszystko powinno nas skłaniać, jak społeczeństwo, do tego, by szybko i sprawnie odsunąć takich ludzi na zawsze, rozliczyć ich, skazać a jednocześnie dać przykład przyszłym pokoleniom.

Reklamy

W zasadzie każdy z nas, jako członek społeczeństwa dotkniętego pisizmem, jest pokrzywdzony przez władzę. Niektórzy bardziej, niektórzy mniej. Jedno jest pewne – Kaczyński i jemu podobni doprowadzili Polskę do stanu, z którego trudno będzie powrócić na normalne tory. I z tego powodu owa kara powinna być bardzo surowa, nawet jeśli komuś przyjdzie do głowy nazywać to rewanżyzmem. To raczej zdrowy odruch społeczeństwa i chęć odstraszenia podobnych pomysłów w przyszłości.

Dzisiaj musimy razem, zjednoczeni, odsunąć tych ludzi od władzy. Różnić się w ocenie możemy w przyszłości.

 

Poprzedni artykułDziałania władzy w zakresie kodeksu karnego to populizm penalny!
Następny artykułTak parkuje TVP w Gdańsku. Chociaż obok jest parking, im się nie chciało płacić