Prof. Andrzej Zybertowicz, doradca prezydenta Dudy dał w krótkich słowach doskonały pokaz sposobu, w jaki PiS traktuje kobiety.

– Kiedy w macicy znajduje się mieszany materiał genetyczny, kobieta przestaje być właścicielem swojej macicy – stwierdził w programie Kawa na ławę w TVN24.

– Jasne. Właścicielem tej macicy staje się PIS. Tak by panowie z PiS-u chcieli, ale nie ma na to naszej zgody! – odpowiedziała na Twitterze posłanka Katarzyna Lubnauer z Koalicji Obywatelskiej.

Reklamy

– Prof. Zybertowicz, który twierdzi, że ‘kobieta jest właścicielką swojej macicy, ale gdy zachodzi w ciążę, przestaje być dysponentką płodu’, wystawia jedynie świadectwo swojej bezgranicznej ignorancji. Ignorancja i brak kultury – dodał na Twitterze Marcin Kierwiński z KO.

Poprzedni artykułKosiniak-Kamysz wspomina Jana Lityńskiego
Następny artykułMusimy wygrać Rzeszów. Warchoł jako prezydent to policzek dla mieszkańców i samorządów