Giertych: Ja dostałem się do Sejmu wbrew Kaczyńskiemu, Gowin na jego plecach. Dlatego wkurzenie szefa PiS jest większe

0
Reklamy

PiS to kolos na glinianych nogach.

W dzisiejszym tygodniku Newsweek ukazał się wywiad z adwokatem Romanem Giertychem, byłym wicepremierem. Tematem rozmowy były szanse przetrwania rządu PiS.

Reklamy

Newsweek: Ma pan déjà vu, patrząc, jak Kaczyński czołga Gowina?
Roman Giertych: Modus operandi jest taki sam, ale wkurzenie Kaczyńskiego jest większe. Zakładając w 2006 roku koalicję z Lepperem i ze mną, wiedział, że dostaliśmy się do Sejmu nie dzięki niemu, tylko wbrew niemu. Ziobro i Gowin weszli na jego plecach, a teraz stają okoniem i zamiast mieć rząd jednopartyjny, tak jak w pierwszej kadencji, prezes ma rząd koalicyjny. To jest fundamentalna zmiana, bo w zeszłej kadencji w każdym momencie mógł Ziobrę czy Gowina odwołać, a teraz nie może, bo nie ma większości w Sejmie i straciłby władzę. PiS udaje, że jest potęgą, a tak naprawdę jest kolosem na glinianych nogach. Za chwilę może nie mieć premiera, prokuratora generalnego, a gazetami kupionymi przez Obajtka będzie zarządzał minister skarbu z PO.

Giertych mówił też m.in „Jak odsuniemy PiS od władzy, to sobie porozmawiamy, kto jest lewakiem, a kto konserwą.”, a także wskazywał kogo należy rozliczyć.

-Morawiecki i Szydło przed Trybunał Stanu. Do rozliczenia cały sędziowski pion dyscyplinarny, a w prokuraturze taka weryfikacja jak w 1989 roku. Ale najwięcej pracy niezależny wymiar sprawiedliwości będzie mieć po rządach PiS w spółkach skarbu państwa – mówił Roman Giertych.

źródło: Newsweek.pl

Jan Piński - komentarze