[Counter-Box id="1"]

Coraz gorszych notowań PiS nie są już w stanie ukryć nawet media prorządowe. Przeprowadzony przez pracownię Social Changes sondaż dla portalu wPolitycye.pl pokazuje wyraźny spadek poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości.

Gdyby więc wybory miały odbyć się w ciągu najbliższych dni, to partia Jarosława Kaczyńskiego mogłaby liczyć na 30 proc. poparcia. Dalej znajduje się Polska 2050 (23 proc.), Koalicja Obywatelska (19 proc.), Lewica (12 proc.) wreszcie Konfederacja (8 proc.).

Reklamy

To kolejny sondaż, w którym wyraźnie już widać, że sytuacja PiS jest coraz gorsza. Kaczyński najwyraźniej może już zapomnieć nie tylko o sondażach dających poparcie w wysokości ok. 40 proc., ale i jakichkolwiek szansach na objęcie władzy po wyborach parlamentarnych w 2023 r.

Tym bardziej że spadek w sondażach pokazują już nawet badania przeprowadzone dla życzliwych władzy (i od niej zależnych) mediów.

Poprzedni artykułSikorski o Funduszu Odbudowy: Polski rząd, poza ratyfikacją, ma jeszcze jedną ważną decyzję do podjęcia
Następny artykułSenat Uniwersytetu Jagiellońskiego uderza wykaz czasopism naukowych przygotowany Czarnka. Bo jest nietransparentny