Wicemarszałek Sejmu i przy okazji szef klubu PiS nie ma szczególnie wysokich notowań wśród polityków opozycji. Nie bez racji oskarżany jest o to, że stara się utrudniać ich wystąpienia sejmowe.

Wczoraj, gdy przemawiał Borys Budka, Terlecki po prostu wyłączył liderowi PO mikrofon. Kiedy zaprotestował przeciwko temu inny poseł, Sławomir Nitras, usłyszał w odpowiedzi jedynie – Siadaj Nitras, rzucone przez Terleckiego.

Reklamy

Tymczasem Budka mówił o rzekomych sukcesach rządu Morawieckiego w uszczelnianiu VAT.

– Pan został mistrzem kłamstwa. Pan został premierem, który dwukrotnie, prawomocnie musiał przepraszać za swoje kłamstwa, ale pan dzisiaj dokonał rzeczy wręcz niemożliwej. Skłamał pan więcej razy, niż jest dziur w pana oświadczeniu majątkowym – stwierdził Budka.

– Pan próbuje przykryć, że nie potraficie sformułować planu odbudowy, że 250 miliardów złotych potrzebnych polskiej gospodarce, służbie zdrowia, potrzebnym samorządom, może przepłynąć wam przez ręce – dodał i w tym momencie Terlecki wyłączył mu mikrofon.

Poprzedni artykułSenat Uniwersytetu Jagiellońskiego uderza wykaz czasopism naukowych przygotowany Czarnka. Bo jest nietransparentny
Następny artykułSzaleństwo Beaty Kempy w PE. Europosłanka PiS opowiadała o „lewackim pociągu”