Czytelnicy TVP ani wPolityce nie dowiedzą się z tych serwisów o aferze z taśmami Obajtka. Temat polityczny numer jeden w Polsce jest dzisiaj z rana przez nie pomijany. Dlaczego? Według naszych informacji na Nowogródzkiej trwają gorączkowe przygotowania do przykrycia tematu Obajtka czymś innym. Są też poszukiwania winnych.

PiS podejrzewa, że za uderzeniem w Obajtka stoi Mateusz Morawiecki lub Zbigniew Ziobro. To nie ułatwia rządzenia, władza tak zwanej „zjednoczonej” prawicy wisi dzisiaj na włosku. Uderzenie w prezesa Orlenu to wypadkowa walki potężnych grup interesów. Dla Kaczyńskiego najgorsze jest to, że sprawa taśm kompletnie burzy wizerunek PiS.

Reklamy

Ukrywanie sprawy taśma Obajtka przed głównie pisowskie media pokazuje jak trudna jest to dla nich sprawa i jak kłopotliwe okazało się ujawnienie mrocznych tajemnic z jego przeszłości.

Jakie są scenariusze? Wyciągnięcie czegoś, np. eskalacja sprawy kobiet – to bardzo prawdopodobne.

Ale nie można udawać, że nic się nie stało. Obrona Obajtka jest dzisiaj nieopłacalna, sytuacja jest zbyt skomplikowana by go zostawić.

 

Poprzedni artykułPoseł Nitras mocno o działaniach rządu Morawieckiego: Polska to kraj pozamykanych sklepów, hoteli i bankrutujących restauracji!
Następny artykułTerlecki przekroczył wszelkie granice. A PiS go i tak broni