W rozmowie z Polską Agencją Prasową szef rządu wzbił się na wyżyny wiary we własne słowa. Przekonywał, że teraz jest najlepszy moment by… zlikwidować lukę rozwojową między Polską a Zachodem.

– Założenia KPO sprawiają, że jest to plan odbudowy po kryzysie i jednocześnie przebudowy polskiej gospodarki. Nadal chcemy wzmacniać gospodarkę osłabioną w trakcie kryzysu, ale musimy jednocześnie myśleć o wyzwaniach, jakie czekają nas w perspektywie 5, 10 lat. Wzrost produktywności i konkurencyjności polskiej gospodarki to klucz do skoku cywilizacyjnego na miarę ambicji Polaków – przekonuje Morawiecki.

Reklamy

– Kryzys COVID-19 to gigantyczny wstrząs, ale i lekcja, z której musimy skorzystać, jeśli chcemy, by lukę rozwojową między Polską i Zachodem ostatecznie zlikwidować – dodaje premier.

– Trzeba też podkreślić, że rozwiązania zawarte w KPO będą dla Polski o tyle łatwiejsze do zastosowania, że wpisują się w logikę rozwoju, którą przyjęliśmy już w Planie na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. To nie jest rewolucja, ale ewolucja, kontynuacja kierunku, który Zjednoczona Prawica obrała już 5 lat temu – najwyraźniej zażartował szef rządu.

Poprzedni artykułHołownia dopuszcza współpracę z Gowinem. Ale nie bezwarunkowo
Następny artykułPolsat przyłapany na poważnej manipulacji. Rządowa propaganda w stacji Solorza, atak na Strajk Kobiet