Niektóre media opublikowały rzekomy “list otwarty” dziennikarzy TVN. Wzbudził on podejrzenia części komentatorów. Wygląda to bowiem na słabo przygotowaną operację służb specjalnych.

Podejrzenia wzbudziła m.in. lista adresatów, czas i forma opublikowania listu przez TVP oraz podejrzewany o związki z władzą portal Życie Stolicy.

Reklamy

“Pierwszy napisał o tym na Twitterze Wojciech Wybranowski z ŻycieStolicy.com.pl, a portal TVP.info po godz. 15 zamieścił omówienie pisma” – napisał portal Wirtualne Media.

Zawartość listu to sprytna forma manipulacja, powielająca wiedzę powszechnie dostępną z wiedzą operacyjną. Sposób działania jest typowy dla służb specjalnych – oceniają to komentatorzy. Całość wygląda bardziej na uderzenie w TVN w zemście za ujawnienie grzechów władzy – w szczególności manipulacji przy VAT czy nagłaśnianie afery Obajtka – czytamy w komentarzach.

Katarzyna Kiela z TVN twierdzi, że treść anonimowego listu “miesza zdarzenia, które miały miejsce, z faktami całkowicie wymyślonymi, a wszystko to jest przeplecione rzekomą troską o przyszłość firmy”.

Do sprawy wrócimy.

źródło: Twitter

Poprzedni artykuł50 pozwów, będzie więcej. Hotele pozywają rząd Morawieckiego! Premier będzie miał poważne kłopoty
Następny artykułSłużby PiS chciały “dojechać” Giertycha w areszcie. “Brak zaprzeczenia ze strony właściwych służb uznamy za potwierdzenie informacji.”