Przypomniał o sobie wicepremier Jacek Sasin, noszący szumny tytuł „ministra aktywów państwowych”. I od razu wziął się do obrony Daniela Obajtka, w sposób wielokrotnie przerabiany już przez polityków PiS. Czyli próbując dezawuować informacje przedstawione w rzetelny sposób przez wolne media.

Materiał „Gazety Wyborczej” na temat biznesowej przeszłości szefa Orlenu Sasin uznał za „odgrzewany kotlet” i że „sąd potwierdzi, że tezy «GW» są nieuprawnione”.

Reklamy

– Jest to materiał niepoważny, według mojego odczucia z tego względu, że jest to odgrzewany kotlet. „Gazeta Wyborcza” i wraz z nią politycy opozycji sięgają do nagrań sprzed kilkunastu lat. Nie wiem, jak bardzo te nagrania są w ogóle wiarygodne, jakiego okresu dotyczą, bo trudno się zorientować – stwierdził Sasin.

Zdaniem Sasina materiały „Wyborczej” to nic więcej ponad „zmasowany i skoordynowany atak” na Daniela Obajtka wynikający z rozwoju PKN Orlen i konsolidacji koncernu z Energą i Lotosem.

– Mnie osobiście nie dziwi ten wściekły atak na prezesa Daniela Obajtka. Ja się właściwie go spodziewałem – podsumował Sasin.

I jak z nimi rozmawiać?

Poprzedni artykułWielka kradzież PiS. Rząd zagarnia nasze pieniądze
Następny artykułTrzaskowski o strategii opozycji: Wspólna lista to najbardziej sensowne rozwiązanie