Wczoraj w Świnoujściu premier Morawiecki wziął udział w zorganizowanej z bizantyjską pompą inauguracji budowy tunelu pod Świną, który połączy dwie wyspy: Wolin i Uznam.

– Bardzo wiele koniecznych do normalnego rozwoju przedsięwzięć natrafiało na bariery. Ten tunel był planowany od dziesiątek lat. Droga od projektu do realizacji jest daleka — wiedzie przez wolę polityczną, determinację i gotowość do działania — powiedział z tej okazji premier Mateusz Morawiecki.

Reklamy

– Warto dodać, że projekt połączenia dwóch części Świnoujścia powstaje dzięki dofinansowaniu 776 mln zł funduszy UE. To 85 proc. kosztu inwestycji. Ta inwestycja to dobry przykład jak UE angażuje się w rozwiązywanie problemów komunikacyjnych – uzupełnili wypowiedź szefa rządu urzędnicy UE.

Na dodatek prace wykonuje austriacki koncern PORR oraz znane z warszawskiego metra, oraz turecko-niemieckie konsorcjum Gülermak. Wreszcie maszyn kopiąca, którą Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki nadali imię Wojtek, powstała w… Chinach.

Źródło: NaTemat

Poprzedni artykułKoparka „Ostatni Bastion” wykopie fosę wokół Sejmu. Roman Giertych nabija się z pompatycznej władzy PiS
Następny artykułMuzeum kosztowało miliony, oficjalnie je otwarto w 2019 r., ale nadal nie działa. Takie cuda tylko w Polsce PiS