Rząd PiS skazuje Polaków na śmierć. 

Dr Piotr Watoła, wiceprzewodniczący Zarządu Krajowego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy nie zostawił przysłowiowej suchej nitki na rządzie PiS.

Reklamy

– Główne schorzenia w Polsce to nie COVID-19. On jest dla rządu przede wszystkim problemem medialnym. I by uniknąć w mediach obrazków karetek pod szpitalami, śmierci „w blasku fleszy” rząd pozwala umierać ludziom na zawały, udary i nowotwory – tłumaczył.

– To jest po prostu haniebne. I dowodzi tego, że rząd nas nie przygotował na pandemię. Zwykli pacjenci nie mają się gdzie leczyć. Potrzebujący pomocy zostali w domu. To jednak wcześniej czy później wyjdzie na jaw. Miesiące zaniedbań kardiologicznych, onkologicznych czy neurologicznych są po prostu nie do wybaczenia – oburzał się Watoła.

– Widać w gabinetach, że nadchodzi Armageddon. Polacy nigdy nie przychodzili w tak złym stanie, jak dzisiaj. To jest przerażające, że rząd kładąc nacisk na pandemię, pozostawił tak naprawdę resztę bez opieki. Pacjenci nigdy nie pojawiali się z takimi guzami, z takimi zmianami. Często jedyne, co możemy zaproponować, to leczenie paliatywne – podsumował.

źródło: gazeta.pl

Poprzedni artykułSikorski konsekwentnie. „Dziś kolejna miesięcznica nieodzyskania wraku, niezakończenia śledztwa i niepojmania zamachowców spod Smoleńska.”
Następny artykułEmocjonalne wpisy popularnego blogera. Ile dzieciaków można byłoby uratować za pieniądze zmarnowane przez Macierewicza?