Prześladowanie procesami wolnych mediów. Wspierająca PiS organizacja pracodawców pozwała “Wyborczą” 5 razy, w tym za literówkę

Jak się niszczy demokrację.

-Żądania zablokowania lub usuwania publikacji, dziesiątek przeprosin, pieniędzy, próby zamrażania sędziów. Ludzie powiązani z “dobrą zmianą” próbują cenzurować wolne media, wikłając je w procesy i zastraszając tych, którzy nie orzekają po myśli władzy. Eksperci: to zaciskanie pętli na mediach – napisała “Gazeta Wyborcza”.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Na przykład za literówkę w nazwisku szefa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców organizacja ta pozwała redaktora naczelnego serwisu Wyborcza.pl.

Nie tylko o sprostowania omyłki pisarskiej, ale także stwierdzenia, że ZPP unika podpisywania się pod apelami przedsiębiorców krytycznych wobec PiS.

“Autor tego tekstu napisał jeszcze drugi felieton o Tomaszu Wróblewskim, w którym pyta: „Dlaczego człowiek sławiący wolny rynek i przedsiębiorczość napisał o przedsiębiorcach protestujących przeciwko decyzjom rządu PiS: zgraja cwaniaków, która domaga się haraczu od państwa?”.

Za te dwa felietony redakcja musi się teraz tłumaczyć w sądzie nie tylko z literówki. Redaktora naczelnego serwisu Wyborcza.pl i Agorę SA, wydawcę tego serwisu, Tomasz Wróblewski, ZPiP i Cezary Kaźmierczak pozwali w sumie pięć razy” – informuje Gazeta Wyborcza.

Trzy z tych pozwów Wyborcza wygrała już w I instancji. Nie o to jednak chodzi. Celem tej akcji jest po prostu nękanie mediów przeciwnych władzy.

Podobne działania wobec innych redakcji prowadzą też inne sprzyjające PiS organizacje. Celem jest “zamęczenie” redakcji.

źródło: Gazeta Wyborcza