Odlot Gowina. Opowiada, że środowiska LGBT nie mają w Polsce problemów

Jarosław Gowin
Jarosław Gowin

Na wyżyny braku kontaktu z polską rzeczywistością wzbił się właśnie Jarosław Gowin. We francuskiej prasie wicepremier opowiadał, że społeczność LGBT nie natrafia w Polsce na żadne kłopoty.

– Osoby homoseksualne cieszą się takim samym szacunkiem jak wszyscy – beztrosko stwierdził Gowin.

Reklamy

– Uchwały niektórych gmin nie są skierowane przeciwko ideologii LGBT, a tym bardziej przeciwko jednostkom, ale raczej przypominają o naszych wartościach – stwierdził Gowin w rozmowie z francuskim dziennikiem „Les Échos”.

– Polska ze względu na wieloletni brak niepodległości, a potem komunizm jest bardzo przywiązana do rodziny i religii. Konstytucja RP definiuje małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny. Nie prowadzi to do braku szacunku dla osób homoseksualnych, które cieszą się takim samym szacunkiem jak wszyscy – przekonywał.

Ciekawe tylko, jak to się ma do francuskiego ministra Clementa Beaune’a, zdeklarowanego homoseksualisty, który będąc w Polsce, nie mógł odwiedzić Kraśnika.

– Polskie władze przekazały mi, że nie są w stanie zaplanować mojej wizyty i głęboko nad tym ubolewam. Jest to decyzja, którą potępiam – komentował Beaune swoją wizytę w Polsce.