Hierarchowie kościoła najwyraźniej mają problem ze zrozumieniem co jest przyczyną zachodzących w Polsce zjawisk. Na przykład nie dostrzegają powiązania gwałtownego odpływu wiernych z kolaboracją części hierarchów z PiS. Arcybiskup Hoser z kolei narzeka, że spada liczba zawieranych małżeństw w Polsce. I próbuje to tłumaczyć pokrętnie „kryzysem rodziny”. Ale to żaden kryzys – to wina polityków i kościoła.

Politycy PiS próbują coraz bardziej wpieprzać się w życie rodzin – doją je podatkami, niszczą restrykcyjnym prawem, próbują narzucać sposób życia. Kościół z drugiej strony próbuje wychować sobie nowe pokolenia wiernych w szkołach. Jednak czasy się zmieniły i ludzie nie słuchają już potulnie, jak księża czy zakonnice coś prawią. Zadają rozsądne pytania. I widzą, że ten system nie ma sensu. Że jest opresyjny i nienawidzi.

Reklamy

„Hoser płacze nad spadkiem liczby zawieranych małżeństw w Polsce. Jeszcze więcej wpier..się w życie normalnych ludzi oraz szerzcie nienawiści do ludzi tym ta liczba napewno wzrośnie” – tak podsumowała  owe zjawiska, dużo trafniej niż arcybiskup Hoser, jedna z internautek.

I to nie ma nic wspólnego z tym czy ktoś jest wierzący czy nie. Sami do tego doprowadziliście, politycy i hierarchowie. Was już tutaj nie ma, tylko wy jeszcze tego nie wiecie. Nachalnym, siłowym i niemoralny, wciskaniem wartości doprowadziliście do ich upadku. Czas to zrozumieć i zaakceptować a potem po cichu odejść. Jesteście już zbędni.

Arcybiskup Hoser powinien podziękować Kaczyńskiemu za to co dzieje się w Polsce. Wiele osób twierdzi, że prezes PiS zniszczył kościół szybciej i skuteczniej niż ktokolwiek w czasie ostatnich 1000 lat.

Poprzedni artykułWszystkie strachy Paryka Jakiego. Chce bronić Polski przed… Unią Europejską i LGBT
Następny artykułNowe problemy Obajtka. Apartament z milionową zniżką za sponsoring?