Nowa afera! Wiceprezes Orlenu kupił luksusowy apartament obok Obajtka, zniżka ponad pół miliona!?

Nowe szokujące fakty afery z Obajtkiem. Media ujawniły właśnie, że Adam Burak, wiceprezes Orlenu ds. marketingu i promocji, kupił luksusowy apartament tuż koło Daniela Obajtka. Również dostał dużą zniżkę – ponad pół miliona złotych.

Kim jest Adam Burak? „Pan Adam Burak jest Członkiem Zarządu od lutego 2020. W Grupie ORLEN odpowiada za realizację skonsolidowanej strategii komunikacyjnej w obszarze komunikacji korporacyjnej i marketingowej, w tym także za rozwój kanałów komunikacji digitalowej w Polsce i na rynkach zagranicznych​.” – czytamy na stronach koncernu.

Reklamy

„Nie wiadomo, za jaką kwotę wiceszef paliwowego koncernu kupił nieruchomość. W księdze wieczystej widnieje hipoteka w wysokości 762 tys. zł. Jeśli taka była cena transakcji, oznaczałoby to, że 1 metr mieszkania kosztował Adama Buraka niewiele ponad 6,5 tys. złotych” – donosi Onet.pl.

Media podają też, że oficjalnie mieszkanie miało kosztować 12,5 tys. zł za metr kwadratowy. To by zaś oznaczało, że na 115-metrowe luksusowe mieszkanie Burak otrzymał ponad pół miliona złotych zniżki. Czyżby było to również związane z umową sponsorską na nieznany nikomu klub sportowy wspierany przez dewelopera osiedla Awangarda?

Czy to koniec serii dziwnych przypadków mieszkaniowych „złotych dzieci” PiS? Co w tej sprawie robiły i robią służby? Gdzie są CBA i prokuratura?