PiS wygrywa, ale przegrywa. Kolejny fatalny sondaż dla partii Kaczyńskiego

Pracownia Kantar przeprowadziła badania opinii publicznej, potwierdzające stopniowy spadek poparcia społecznego dla Prawa i Sprawiedliwości.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższych dniach, to z pewnością wygrana należałaby do partii Kaczyńskiego, na którą chce głosować 30 proc. ankietowanych. Taki wynik nie daje jednak szans na samodzielne stworzenie rządu!

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Na dodatek jest to wynik oparty na założeniu, że w jednym komitecie wraz z PiS startuje Solidarna Polska i Porozumienie Jarosława Gowina. Biorąc pod uwagę to, co obecnie dzieje się w rządowej koalicji nie jest to raczej prawdopodobne.

Kolejne miejsca zajmuje Koalicja Obywatelska (24 proc.), Polska 2050 Szymona Hołowni (14 proc.), Lewica (8 proc.) i Konfederacja (5 proc.).

Badanie wykonano w dniach 5 –10 marca 2021 roku, na reprezentatywnej próbie 985 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat.