PiS nie ma żadnych zahamowań!

To się po prostu w głowie nie mieści. “Gazeta Wyborcza” ujawniła, że była agentka CBA Sylwia Kobyłkiewicz, która brała udział w badaniu oświadczeń majątkowych Daniela Obajtka za rządów PO-PSL szefuje dziś spółce Orlen Upstream.

“Od lutego 2017 r. była agentka CBA znalazła pracę w państwowej Enerdze, której prezesem został w marcu 2017 r. Obajtek. A gdy ten przeniósł się w lutym 2018 r. na fotel szefa Orlenu, Kobyłkiewicz najpierw została w koncernie dyrektorem biura audytu, a potem członkiem zarządu i w końcu prezesem Orlen Upstream” – napisała Wyborcza.

Reklamy

Funkcjonariuszem CBA Kobyłkiewicz była do marca 2012 r. Bezpośrednio nadzorowała pracę agentki, która weryfikowała oświadczenia majątkowe Obajtka.

Wg informacji Wyborczej Kobyłkiewicz powiedziała prokuratorowi, który prowadził sprawę oświadczeń Obajtka, że poznała go i realizowała zlecenia dla gminy Pcim w okresie pomiędzy zatrudnieniem w CBA a dyrektorowaniem w Urzędzie Kontroli Skarbowej w Katowicach (powołanie dostała z początkiem 2016 r., tuż po wygranej PiS).

A politycy PiS milczą i uważają, że aferę Obajtka da się zamieść pod dywan.

źródło: Gazeta Wyborcza

Poprzedni artykułDoradca Morawieckiego kupił tanio działkę od gangstera odsiadającego wyrok za usiłowanie zabójstwa. Teraz gangster twierdzi, że to była łapówka za wznowienie sprawy
Następny artykułKuczyński trafnie: Katastrofa smoleńska ma przykryć demencję Prezesa