07 grudnia 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaPolityka krajowaPiSPiS atakuje prywatną ochronę zdrowia za brak pomocy. Przedsiębiorcy wytykają kłamstwa Morawieckiego

PiS atakuje prywatną ochronę zdrowia za brak pomocy. Przedsiębiorcy wytykają kłamstwa Morawieckiego

Tonący brzydko się chwyta.

Mateusz Morawiecki próbował obarczyć prywatną ochronę zdrowia za kryzys w państwie związany z epidemią koronawirusa. Narracja PiS jest prymitywna jak nigdy: źli prywaciarze nie ratują ludzi.

Reklamy

– A czy służba prywatna dzisiaj, wobec której mam najwyższy szacunek oczywiście także, ratuje zdrowie i życie pacjentów COVID-19? Czy słyszymy o tym, że jakieś wielkie szpitale prywatne są otwarte i właśnie zamieniane na [szpitale – red.] dla pacjentów leczonych na COVID-19? – mówił na konferencji Morawiecki.

„Tylko Państwo rzuciło siły w walce o życie Polaków” przekonywał szef rządu PiS.

Na te słowa zareagowała Anna Rulkiewicz prezes grupy LUX MED.

„Grupa LUX MED, i szerzej pracodawcy medycyny prywatnej, od początku pandemii wspiera system ochrony zdrowia w walce ze skutkami Covid-19. Zarówno w drugiej fali, jak i obecnie aktywnie walczymy o życie i zdrowie Pacjentów” – powiedziała Rulkiewicz.

 

Należący do LUX MED szpital Św. Elżbiety przyjmuje pacjentów covidowych również w czasie trzeciej fali pandemii koronawirusa.

Oburzeni szarzą Morawieckiego są też przedsiębiorcy, którym PiS zgotowało piekło.

– Mam wrażenie, że rząd w dalszym ciągu strzela na oślep, mając nadzieję, że a nuż w coś trafi. Problem w tym, że strzela ślepakami. Nie można także uciec od przekonania, że coraz bardziej radykalne obostrzenia mają jedynie medialnie przykryć to, że w Polsce doszło już do całkowitego załamania służby zdrowia – wskazał dr Andrzej Malinowski, Prezydent Pracodawców RP.

Źródło: Gazeta.pl

Musisz o tym wiedzieć!