Tonący brzydko się chwyta.

Mateusz Morawiecki próbował obarczyć prywatną ochronę zdrowia za kryzys w państwie związany z epidemią koronawirusa. Narracja PiS jest prymitywna jak nigdy: źli prywaciarze nie ratują ludzi.

– A czy służba prywatna dzisiaj, wobec której mam najwyższy szacunek oczywiście także, ratuje zdrowie i życie pacjentów COVID-19? Czy słyszymy o tym, że jakieś wielkie szpitale prywatne są otwarte i właśnie zamieniane na [szpitale – red.] dla pacjentów leczonych na COVID-19? – mówił na konferencji Morawiecki.

Reklamy

„Tylko Państwo rzuciło siły w walce o życie Polaków” przekonywał szef rządu PiS.

Na te słowa zareagowała Anna Rulkiewicz prezes grupy LUX MED.

„Grupa LUX MED, i szerzej pracodawcy medycyny prywatnej, od początku pandemii wspiera system ochrony zdrowia w walce ze skutkami Covid-19. Zarówno w drugiej fali, jak i obecnie aktywnie walczymy o życie i zdrowie Pacjentów” – powiedziała Rulkiewicz.

https://twitter.com/RulkiewiczAnna/status/1375037296504889345?s=20

 

Należący do LUX MED szpital Św. Elżbiety przyjmuje pacjentów covidowych również w czasie trzeciej fali pandemii koronawirusa.

Oburzeni szarzą Morawieckiego są też przedsiębiorcy, którym PiS zgotowało piekło.

– Mam wrażenie, że rząd w dalszym ciągu strzela na oślep, mając nadzieję, że a nuż w coś trafi. Problem w tym, że strzela ślepakami. Nie można także uciec od przekonania, że coraz bardziej radykalne obostrzenia mają jedynie medialnie przykryć to, że w Polsce doszło już do całkowitego załamania służby zdrowia – wskazał dr Andrzej Malinowski, Prezydent Pracodawców RP.

Źródło: Gazeta.pl

Poprzedni artykułObajtek ma działkę tuż koło dewelopera, od którego kupił mieszkanie z milionową zniżką!
Następny artykułKurski, Pereira – oddajcie 2 miliardy złotych, potrzeba na służbę zdrowia!