Platforma Obywatelska przedstawia rozsądny plan dla Polski: wspólnie uzdrowimy nasz kraj

W ostatnich miesiącach Polska stała się niechlubnym liderem w Europie. Każda śmierć to tragedia ludzka – można było tego uniknąć. I chcemy pokazać, jak w przyszłości należy to zrobić. Wspólnie uzdrowimy Polskę – mówił Borys Budka, prezentując bardzo rozsądny plan dla naszego kraju. Chodzi oczywiście o wyjście z pandemii koronawirusa, której wszyscy mają już dość.

Trzeba rozpocząć te zmiany TU I TERAZ. Zacząć działać natychmiast. Dzisiaj nie ma ważniejszej rzeczy niż zdrowie i życie Polaków. Wiemy gdzie i jak zdobyć pieniądze na ten program. Proponujemy Sieć 100 Szpitali leczących bez limitu zdiagnozowane choroby – mówił Budka. Pierwszy ważny element programu Uzdrowimy Polskę to bilans zdrowia Polaków po COVID-19. Dziś najważniejsza jest diagnoza. Przebadamy wszystkich Polaków – dodał.

Reklamy

Dzisiaj jesteśmy liderami w liczbie zgonów i zakażeń nie tylko w Europie, ale i na świecie. Jesteśmy na szarym końcu jeśli chodzi o testowanie – mówił Bartosz Arłukowicz. Senator Karczewski powiedział, że premier i minister odstąpili od decyzji o testowaniu ludzi, bo bali się hejtu. Woleli nie mieć hejtu niż ratować zdrowie i życie Polaków – dodał. Mamy w Polsce laboratoria, w których możemy badać mutacje wirusa. Musimy wiedzieć, w którym regionie brytyjska mutacja króluje. TESTY TESTY TESTY! – kontynuował. Krytyczny błąd popełniony przez rząd to brak decyzji o utworzeniu sieci białych szpitali, by móc ratować zdrowie i życie tych, którzy chorują np. na raka. My deklarujemy: utworzymy ją – podsumował.

Szpitale tymczasowe w całej Polsce są symbolem i niemym świadkiem braku przygotowania rządu do walki z pandemią – mówiła z kolei Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

Plan Platformy Obywatelskiej to bardzo dobry pomysł na ratowanie Polek i Polaków i jak najszybsze wyjście z pandemii. Rząd PiS pogrążony jest chaosie i walkach frakcyjnych. W takich warunkach nic nie da się zrobić.

źródło: Twitter