Struzik ostro: Mieszkańcy Mazowsza nie dostali pieniędzy na projekty dla swoich miejscowości

Skandal! Samorząd województwa mazowieckiego nie dostała ani złotówki na projekty dla mieszkańców. Pieniądze te miały być przeznaczone walkę z COVID-19.

„Złożyliśmy trzy wnioski, które w sposób bezpośredni dotyczą walki z COVID. Pierwszy z nich dotyczył budowy SOR w Radomiu, w tym Radomiu gdzie są ogromne problemy z dostępem do usług ratunkowych. Na to jest potrzebna kwota 80 mln złotych – usłyszeliśmy kolejny raz nie” – powiedział Adam Struzik.

Reklamy

„Drugi projekt to był ośrodek radioterapii w Płocku, niezbędny aby w sposób kompleksowy leczyć nowotwory. Ten ośrodek w zapowiedziach PiS z roku 2019 miał powstać – ale po wyborach zapowiedzi odpłynęły. I również ten projekt nie znalazł uznania w stronie rządowej” dodał Struzik.

„Trzeci projekt to rewitalizacja szpitala w Siedlcach też nie znalazł uznania w oczach PiS i pana premiera. Tu również chcieliśmy leczyć chorych i rehabilitować chorych po Covid-19” – powiedział Struzik.

Reasumując – jesteśmy oburzeni że mieszkańcy nie dostali pieniędzy na tak ważne projekty – podsumował marszałek Struzik.