Lider Polski 2050 nie przebiera szczególnie w słowach, by opisać widowisko, którego mimowolnymi obserwatorami byliśmy wczoraj.

Na oczach całego kraju doszło do gigantycznej kompromitacji rządu i spektakularnego załamania się systemu szczepień.

– Kto decyduje o naszym życiu i śmierci w 38-milionowym kraju? To banda gamoni, przy których gang Olsena to profesjonaliści. Porażająca niekompetencja. Za takie rzeczy w innych krajach leci nie tylko jeden minister, ale i cały rząd – powiedział Szymon Hołownia podczas zorganizowanej wczoraj konferencji prasowej.

Reklamy

– Ja też jestem wśród tych obywateli, którzy się dali nabrać, że mają szansę na otrzymanie szczepionki. To, co się stało, to koronny dowód, że rządowi Zjednoczonej Prawicy skończyła się data ważności i dalsze użytkowanie wiąże się z komplikacjami zdrowotnymi – dodał.

– Po takich rzeczach, jakie dzisiaj miały miejsce w Polsce, czasami rozpisuje się nowe wybory. Ile jeszcze będziemy znosić rządy tych gamoni? Chaos, najpierw grupy, potem podgrupy, potem likwidacja podgrup, ten chaos osiągnął apogeum. Dymisja ministra Michała Dworczyka to jednak za mało. Ten rząd powinien podać się do dymisji i przestać kłamać, kiedy my próbujemy walczyć o swoje życie – przekonuje Hołownia.

Poprzedni artykułDonald Tusk w formie. Świetnie zażartował z Prawa i Sprawiedliwości
Następny artykułRafał Trzaskowski gorzko prostuje rządową propagandę. Przypomina, że pandemia jeszcze potrwa