Nowe elity PiS.

Ks. Tadeusz Guz z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego twierdzi, że mordy rytualne, za które skazywano Żydów w czasach I Rzeczpospolitej polskiej naprawdę miały miejsce.

Reklamy

“My wiemy, kochani państwo, że tych faktów, jakimi były mordy rytualne, nie da się z historii wymazać. Dlaczego? Dlatego, że my, polskie państwo, w naszych archiwach, w ocalałych dokumentach, mamy na przestrzeni różnych wieków – wtedy, kiedy Żydzi żyli razem z naszym narodem polskim – my mamy prawomocne wyroki po mordach rytualnych” – stwierdził ks. Guz.

Sprawa została skierowania do rzecznika dyscyplinarnego KUL, ten ją umorzył. Została więc zaskarżona do Komisji Dyscyplinarnej.

Ta zaś uwolniła ks. Guza od  zarzutów i potwierdziła, że jego zarzuty mają oparcie w dokumentacji historycznej.

W swych wykładach w oparciu o materiał źródłowy, z profesjonalną dbałością, przedstawił własną interpretację faktów historycznych (…) Prywatne poglądy lubelskiego duchownego “mogą być trudne do akceptacji dla środowisk żydowskich. [Jednak] nie były to oszczerstwa czy kłamstwa, lecz wiedza zdobyta w wyniku analiz naukowych w oparciu o dostępne materiały źródłowe (…) Omawiane, wpadkowe zagadnienie stanowi element nierozstrzygniętej ciągle dyskusji naukowej (…) – napisała Komisja Dyscyplinarna KUL.

Jak zauważył Ryszard Holzer na łamach portalu wiadomo.co to orzeczenie niesie za sobą konsekwencje.

“Pierwsza jest taka – skoro przez stulecia Żydzi mordowali niewinne chrześcijańskie dzieci, aby chłeptać ich krew, to kto zaręczy, że nie czynią tego nadal?

I druga – a co z czarownicami? Procesów o mordy rytualne, o których mówi profesor KUL, było na ziemiach polskich – zdaniem historyków – przez stulecia kilkadziesiąt. (…) Natomiast procesów o czary było więcej – historycy nie są tu zgodni, ale mówią o setkach, nawet tysiącach takich imprez, w efekcie których zginęły setki, może tysiące osób, głównie kobiet i dziewczynek” – podsumowuje Holzer

Jego zdaniem jeżeli procesy procesy i wyroki na Żydów za mordy rytualne mają być traktowane jako źródło wiedzy na temat mordów rytualnych przez nich popełnianych, to trzeba się równie serio zająć kwestią przestępstw i zbrodni popełnianych przez czarownice.

Ks. Tadeusz Guz tytuł profesora dostał od prezydenta Andrzeja Dudy w 2017 r.

źródło: Muzeum Polin, wiadomo.co

Poprzedni artykułHimalaje hipokryzji. Szczujnia TVP wzywa, aby zatrzymać…nienawiść w sieci
Następny artykułObrzydliwe kłamstwo władzy: nie było żadnych audytów i zawiadomień do prokuratury w 2016 r.