Wojewoda Radziwiłł pod sąd! Zaleca wietrzyć karetki zamiast dezynfekować!

To się nie mieści w głowie. Konstanty Radziwiłł, wojewoda mazowiecki, w oficjalnym piśmie swojego urzędu zaleca, aby karetki wietrzyć a nie dezynfekować. W efekcie dużo więcej osób będzie się zarażać koronawirusem!

“Po przewiezieniu chorego  potwierdzonym zakażeniem SARS-CV2, karetkę wietrzyć co najmniej 15-20 min. Karetka nie wymaga dezynfekcji” – czytamy w piśmie!

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Skandaliczne zalecenia to dowód na przestępstwo z artykułu 165 Kodeksu Karnego, czyli sprowadzenie zagrożenia życia i zdrowia w wielkich rozmiarach. Biorąc pod uwagę ile karetek jeździ w mazowieckim, jest to niewątpliwie przesłanka spełniona.

Morawiecki powinien natychmiast odwołać Radziwiłła, bo tak niebezpieczne decyzje dla zdrowia i życia może wydawać tylko osoba pozbawiona elementarnej wiedzy medycznej i kompletnie nieodpowiedzialna!