PiS zlikwiduje TVN24? Ma taką możliwość

Będzie kolejny zamach Kaczyńskiego na wolne media?

Już od ponad roku właściciel TVN24 czeka na decyzję w sprawie wniosku o przedłużenie koncesji na nadawanie dla popularnej stacji. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ociąga się jak nigdy przedtem – a aktualna koncesja wygaśnie 26 wrześniu bieżącego roku – informuje portal innpoland.pl.

Reklamy

Amerykańska firma Discovery, czyli właściciel stacji TVN24, swój wniosek złożyła już w lutym 2020 r. – jednak od tego czasu regulator nie podjął decyzji.

Nie jest tajemnicą, że treści emitowane na antenie TVN24 nie podobają się politykom PiS. Czy odważą się jednak nie przedłużyć koncesji amerykańskiej firmie?

Taka decyzja nie tylko spotkałaby się z odpowiedzią strony amerykańskiej, ale też byłaby równoznaczna z koniecznością wypłaty odszkodowania.

Może być też tak, że to część planu PiS przejęcia stacji. Kilka miesięcy temu adwokat Roman Giertych ujawnił, że politycy PiS chcieli skłonić jego klienta miliardera Leszka Czarneckiego, aby odkupił grupę TVN od Amerykanów i sprzedał spółkom kontrolowanym przez rząd PiS.

źródło: innpoland.pl