PILNE: Policja zaatakowała demonstrujących przedsiębiorców w Warszawie. Tanajno zatrzymany!

Paweł Tanajno, lider partii Strajk Przedsiębiorców, został brutalnie zatrzymany przez funkcjonariuszy po tym, jak policja zaatakowała legalną demonstrację w centrum Warszawy. Działania policji są realizowanie zgodnie z przewidywalnym scenariuszem: prowokacja, fałszywe zarzuty naruszenia nietykalności policjantów oraz siłowe wypychanie ludzi z miejsca, w którym mają legalną demonstrację.

Skąd takie działania? Jest to polityczny rozkaz, związany z kolejną rocznicą katastrofy samolotu prezydenckiego w Smoleńsku. Policja, działając politycznie, chce się przypodobać Kaczyńskiemu i zapewnić mu spokojne przejście do tak zwanych schodów hańby, czyli pomnika, który PiS postawił sobie na zawłaszczonym placu w centrum Warszawy.

Reklamy

Działania funkcjonariuszy policji pokazują dzisiaj jak władza boi się ruchów takich jak Strajk Przedsiębiorców. Paweł Tanajno i wielu innych odważnych właścicieli firm wprost przeciwstawia się opresyjnemu reżimowi, który niszczy ich życia. Przedsiębiorcy walczą twardo i co więcej, nie odpuszczają także funkcjonariuszom policji, pozywając ich i składając zawiadomienia do prokuratur. Reżim boi się buntu w policji i reaguje konwulsyjnie.

Zatrzymanie lidera Strajku Przedsiębiorców ma na celu sparaliżowanie dzisiejszego protestu, scenariusz tego zatrzymania – według naszych informacji – omawiano wczoraj na sztabie dowodzenia akcją, co najlepiej dowodzi jak daleko Polska zaszła w kierunku państwa autorytarnego.

PiS nie potrafi poradzić sobie z pandemią więc próbuje zniszczyć protesty w zarodku.