“Dzięki bogu, że lata tam samolot” – miał powiedzieć podobno jeden z ministrów, gdy usłyszał, że rząd ma wspierać kampanię wyborczą Marcina Warchoła. Odbędzie się to na podobnej zasadzie jak w innych wyborach. Wizyty Morawieckiego i ministrów, zapowiedzi wielkich pieniędzy i sugerowanie, że Rzeszów na Warchole zyska. Jednocześnie ma być prowadzona cicha ale bardzo brutalna kampania, wymierzona w kandydata demokratycznej opozycji.

Do kampanii wyborczej zostały również zaangażowane służby specjalne. Mają szukać haków i kompromitujących materiałów.

Wspólny kandydat opozycji, Konrad Fijołek, jako jedyna osoba pochodzi z Rzeszowa. Tu ukończył IV Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika, został też absolwentem Wydziału Socjologii Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie. W 2018 uzyskał tytuł Executive Master of Business Administration w Apsley Business School of London.

Reklamy

15 marca 2021 został ogłoszony wspólnym kandydatem Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, Polski 2050 Szymona Hołowni i Koalicji Polskiej w Przedterminowych wyborach prezydenta Rzeszowa w 2021 roku. Popierany jest także przez liczne stowarzyszenia lokalne w Rzeszowie.

Jego kontrkandydatami są m.in. znany z barwnych wypowiedzi Grzegorz Braun, który zapowiada wsparcie dla przedsiębiorców oraz Marcin Warchoł ze zjednoczonej prawicy.

Poprzedni artykułSzkoły nieczynne do końca roku? Wojna w ministerstwie
Następny artykułJeśli rząd traci większość, upada – mówi Krzysztof Hetman z PSL