Stolica jest gotowa do masowych szczepień. Prezydent Warszawy ma powód do dumy!

– Wygląda na to, że będziemy mogli otworzyć cztery punkty szczepień masowych 14 maja. Miejmy nadzieję, że tym razem ta data się nie zmieni, że rządzący będą w stanie dostarczyć odpowiednią liczbę szczepionek i będziemy mogli ten program rozpocząć. Być może uda się szczepić nawet 60 tys. osób tygodniowo – poinformował w środę Rafał Trzaskowski.

– Ponad miesiąc temu rządzący zwrócili się do samorządów o pomoc, by były gotowe do tego, aby zorganizować jak najwięcej masowych punktów szczepień. Przygotowaliśmy program #WarszawaSzczepi. Byliśmy gotowi otworzyć 13 punktów, szczepić nawet 80 tys. osób tygodniowo. Niestety, dowiedzieliśmy się z konferencji premiera, że ten program będzie opóźniony – dodał Trzaskowski.

Reklamy

Prezydent Warszawy poinformował, że w ramach programu Warszawskich Punktów Szczepień Powszechnych przygotowane zostaną cztery punkty szczepień masowych. Mają one ruszyć od 14 maja.

– Wszyscy chcemy powrócić do normalności. Żeby powrócić do normalności, musimy opanować epidemię. Najlepszym sposobem jest przyspieszenie szczepień. Jesteśmy do tego gotowi już od wielu tygodni – mówił Rafał Trzaskowski.