Jarosław Gowin jest już częścią opozycji? Zdumiewające wyniki sondażu dla „Rzeczpospolitej”

Dziennik „Rzeczpospolita” przeprowadził sondaż, pytając ankietowanych, czy dopuszcza możliwość, że Jarosław Gowin i Porozumienie jest już w opozycji wobec rządu Zjednoczonej Prawicy.

Aż 22 proc. badanych dopuszcza taki scenariusz, 36,5 proc. uważa go za niemożliwy. Z kolei 41,5 proc. respondentów nie ma na ten temat zdania.

Reklamy

– Jeśli pan zestawi jego (Jarosława Gowina) propozycje programowe, całkiem demokratyczne, z jego wizją czarnej przyszłości w Zjednoczonej Prawicy, to zaproszenie go do współpracy z opozycją wydaje się całkowicie realne – mówił ostatnio marszałek Tomasz Grodzki w TVN24.

– Pytanie trzeba skierować do Jarosława Gowina. Czy ten czas, który jest przed nami i to wszystko, co mamy do zrobienia, czy warto ten czas marnować na bydzie w podzielonej prawicy, czy lepiej teraz przejść na dobrą, zieloną stronę mocy, tak jak to zrobił rok temu – powiedział polityk na antenie TVN24, nawiązując do zablokowania przez Jarosława Gowina tzw. wyborów kopertowych, jakie miały się odbyć w maju – pytał się z kolei Gowina Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL.