Polska 2050 ma pomysł na KPO: Niech pieniądze trafią prosto do samorządów!

Polska 2050 kierowana przez Szymona Hołownię, zgłosiła swoje uwagi do rządowego Krajowego Planu Odbudowy.

– Najnowszy projekt KPO wciąż nie deklaruje osiągnięcia przez Polskę neutralności klimatycznej, niewystarczająco uwzględnia samorządy w administrowaniu środkami, nie stawia ambitnych celów zielonej transformacji oraz nie przedstawia kryteriów oceny proponowanych reform – napisali eksperci Polski 2050.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Zgodnie z uwagami złożonymi przez nas w marcu postulujemy całościową rewizję Krajowego Planu Odbudowy pod kątem uwzględnienia samorządów w zarządzaniu środkami. Niedopuszczalna jest sytuacja, w której odpowiedzialność za realizację reform wprowadzanych ustawami spada na władze regionalne, a ich finansowanie pozostaje w gestii urzędów centralnych – dodają.

Ich zdaniem taki sposób dysponowania pieniędzmi może spowodować, że ich podział będzie dokonywany według klucza politycznego. I trafią tylko tam, gdzie rządzi PiS.