Kaczyński w tarapatach. Po upadku rządu nie będzie chroniony przed prawem i sprawiedliwością

0
Reklamy

Konstytucyjna odpowiedzialność wicepremiera do spraw bezpieczeństwa nie ulega najmniejszej wątpliwości. Chodzi oczywiście o śmierć, która w Polsce zabiera codziennie kilkaset osób a wszystko z powodu nieudolności i błędnych decyzji lub braku decyzji polityków. Jarosław Kaczyński odpowiada też za bicie pałkami kobiet przez policję, nielegalną walkę z partiami politycznymi przy użyciu służb czy wreszcie za upadek tysięcy firm, zniszczonych nielegalnymi zakazami.

Kaczyński nie ucieknie przed prawem i sprawiedliwością. Zbyt wielki jest rachunek krzywd ludzkich, które wywołał swoimi nieodpowiedzialnymi decyzjami.

Reklamy

Ale to nie jedyne problemy prezesa PiS. Cały czas niezbadany pozostaje wątek rosyjskich wpływów i powiązań co najmniej niektórych polityków tej partii, sprawa ataku na rząd Donalda Tuska i próba budowy antyeuropejskiego bloku w Parlamencie Europejskim. Te działania ocierają się o zdradę narodu.

Wielka odpowiedzialność opozycji nie polega na sprawach planu odbudowy po COVID-19, ale na zapobieżeniu wyciągnięciu Polski z Unii Europejskiej i na rozliczeniu Kaczyńskiego i jego ludzi. To jest priorytet. Inne sprawy muszą poczekać!

Jan Piński - komentarze