Giertych do Lewicy: „Jedyny plus z tej waszej koalicji z PiS jest taki, że do następnego Sejmu przyjdziecie jedynie na wycieczkę”

0
Reklamy

Cena zdrady.

Najskuteczniejszy polski adwokat Roman Giertych konsekwentnie piętnuje Lewicę za wejście w koalicję z PiS.

Reklamy

Przypomnijmy, że Lewica zapowiedziała uratowanie rządu PiS i poparcie przyjęcia funduszy z Unii Europejskie w ramach tzw. Krajowego Funduszu Odbudowy.

Problem polega na tym, że to Jarosław Kaczyński zdecyduje jak wydać te pieniądze, bez żadnej kontroli ze strony opozycji, która w zamian za poparcie chciała zagwarantować realną możliwość patrzenia rządowi PiS na ręce w tej sprawie.

Zdrada Lewicy to uniemożliwiła.

„List do Lewicy.

Brawo, brawo, brawo! Jakim to cudem udało się wam wyłudzić od Kaczyńskiego obietnicę, że będzie pieniądze z UE wydawał uczciwie? Wszyscy już stracili nadzieję, a wy jedni wydelegowaliście najlepszych z najlepszych: Zandberga, Biedronia i Żukowską.
Oni na spotkaniu wytrzymali marsowe miny Jarka. Wił się on, próbował kluczyć, ale przyszpilony nieugiętą postawą (szczególnie Żukowska stawała hardo!) powiedział wreszcie: będzie sprawiedliwy podział.
A w waszych głowach zabiły dzwony triumfu jak nie przymierzając w głowie Longinusa Podbipięty, gdy trzem pohańcom głowy uciął.
Wyściskaliście nawróconego przywódcę PiS i obiecaliście, że za tak poważne ustępstwa zawsze może na was liczyć, gdy mu większości brakuje. On dobrotliwie pogłaskał was po głowach i powiedział: jesteście odpowiedzialną opozycją.
I wtedy wy, ocierając ukradkiem łzy wzruszenia, poszliście z dumą ogłosić sukces całemu światu. Skoro przecież wam obiecał wydawać pieniądze uczciwie, to ich przecież nie rozkradnie, prawda?
Roman Giertych
PS Powiedzieć o Was debile byłoby nieładnie. Nawet bowiem ten, którego nazywają tak ludzie, nie jest tak naiwny jak wy. Jedyny plus z tej waszej koalicji z PiS jest taki, że do następnego Sejmu przyjdziecie jedynie na wycieczkę.”

 

źródło: Facebook

Jan Piński - komentarze