Rząd na krawędzi upadku. Największy kryzys w PiS od powstania tej partii

0
Reklamy

Mało kto zdaje sobie dzisiaj sprawę z faktu, że rząd tak zwanej zjednoczonej prawicy jest na krawędzi upadku i wystarczy kilka głosów, żeby zniknął z powierzchni ziemi. Antydemokratyczne media popierające Kaczyńskiego ukrywają skrzętnie ten fakt, generując dużo szumu informacyjnego, dlatego warto uświadomić sobie, że w PiS trwa największy kryzys od czasu powstania tej partii.

Partia Kaczyńskiego jest rozrywana przez grupki interesów, które wzajemnie się nienawidzą. Przedmiotem walki są oczywiście  stanowiska i pieniądze, do których ponad połowa posłów i senatorów nie ma dostępu a przynajmniej nie w takiej skali jak by chciała. Różnego rodzaju miernoty i kolesie obsiedli jak rój spółki skarbu państwa i ciągną z nich bez opamiętania.

Reklamy

Wyrazem tej wojny jest sprawa Daniela Obajtka. Wbrew pozorom wcale się nie zakończyła, wręcz przeciwnie, pod dywanem trwa jeszcze bardziej brutalna walka, niż gdy o sprawie pisały wszystkie media. W efekcie prezes Orlenu prawdopodobnie pożegna się ze swoim stanowiskiem. I wielu działaczy PiS temu przyklaśnie!

Bo PiS jest dzisiaj słabszy niż kiedykolwiek. Wystarczy wola działania ze strony opozycji i będzie nowy rząd. Bo zjednoczonej prawicy już nie ma.

 

 

Jan Piński - komentarze