Tworzona reprezentacja parlamentarna Polski 2050 wzmocniła się wczoraj o kolejnego posła.

– Do naszego składu dołącza wielki autorytet medyczny prof. Wojciech Maksymowicz – powiedziała szefowa koła parlamentarnego Polska 2050, Hanna Gill-Piątek.

Reklamy

– Ufając determinacji ludzi Polski 2050, postanowiłem do nich dołączyć i razem naprawiać Polskę – komentował przyczyny swojego przejścia do PL 2050 prof. Maksymowicz.

Profesor zauważył, że nie mógł zgodzić się na politykę „prowadzącą do zapaści służby zdrowia”. – A taką właśnie zapowiada zurzędniczała, PR-owska koncepcja Polskiego Ładu. Zamiast programu dla większej efektywności przychodni i szpitali, urzędnicy przygotowali dalszą, drastyczną biurokratyzację, zamordyzm i centralizację – przekonywał Maksymowicz.

– Gorąco zachęcam wszystkich w obozie Zjednoczonej Prawicy, którzy jeszcze się wahają. Nie wahajcie się, to jest ten moment, żeby przejść na stronę ludzi, którym rzeczywiście chodzi o to, żeby te wartości, z którymi szliście do polityki – solidarność, demokracja, wspomniane prawo i sprawiedliwość rzeczywiście urzeczywistniać. […] Chcemy iść w poprzek podziałów konstruujących starą scenę polityczną – mówił z kolei Szymon Hołownia.

Poprzedni artykułTerlecki robi dobrą minę do złej gry. Udaje, że odpływ posłów z klubu PiS… nie ma znaczenia
Następny artykułA to dobre! Jarosław Kaczyński przyznaje, że… reforma sądów się nie udała