PiS odpowiada za katastrofę Turowa. Nie można mieć tutaj złudzeń

Kopalnia w Turowie
Kopalnia w Turowie

Orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, nakazujące tymczasowe zamknięcie kopalni w Turowie, a wraz z tym elektrowni to prawdziwa katastrofa. TSUE uznało bowiem, że kontynuacja wydobycia węgla w Turowie może mieć negatywny wpływ na poziom wód podziemnych w Czechach.

– Nie akceptujemy decyzji TSUE ws. kopalni w Turowie. Oczekujemy zrozumienia wobec procesu transformacji energetyki w Polsce. Nie podejmiemy żadnych działań, które mogłyby uderzyć w bezpieczeństwo energetyczne Polski. Transformacja musi być sprawiedliwa i rozsądna – obwieścił wicepremier Jacek Sasin.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Sęk w tym, że jest już za późno. I PiS w sprawie Turowa popełnił wszystkie możliwe błędy.

– Turów jako modelowy przykład rządów PiS w pięciu punktach: 1. postaw na węgiel 2. miej w nosie sąsiadów 3. udaj, że nie jesteś w UE 4. rozwal dyplomację 5. zrób wielki wrzask jak cię dopadną konsekwencję i mów że to kolonialna polityka Brukseli – zauważa na Twitterze Bartłomiej Sienkiewicz.