Sikorski pokazuje rządowi PiS jak należy postępować z Białorusią

Pani komisarz, spodziewam się, że wprowadzi pani zakaz wlotów białoruskich samolotów w  europejską przestrzeń powietrzną do czasu uwolnienia Ramana Protasevicha. Białoruski MIG-29 groził obywatelom Europy morderstwem w celu nielegalnego zatrzymania uchodźcy politycznego chronionego przez UE – napisał Radek Sikorski do komisarz Adiny Valean.

To reakcja na zmuszenie do lądowania samolotu pasażerskiego przez wojsko białoruskie. Sytuacja bez precedensu, równa aktowi wywołania wojny z Unią Europejską. W czasie, gdy polski rząd spał, Radek Sikorski już działa.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Tymczasem prezydent Andrzej Duda milczy, milczy premier Morawiecki. Kaczyński jeszcze nie wstał? Znowu śpi do południa?

Napaść Białorusi na zarejestrowany w Polsce samolot ostro potępił też Donald Tusk: “Łukaszenka stał się zagrożeniem nie tylko dla obywateli swojego kraju, ale także dla bezpieczeństwa międzynarodowego. Jego akt państwowego terroryzmu wymaga natychmiastowej i zdecydowanej reakcji wszystkich europejskich rządów i instytucji.” – napisał.