Na antenie Polsat News Szymon Hołownia komentował propozycje zawarte w Polskim Ładzie. Jego zdaniem program PiS… uderzy po kieszeni zwykłych Polaków. Wbrew temu, co głosi propaganda partii rządzącej.

– My uważamy i wielokrotnie już dawaliśmy temu wyraz w ostatnich dniach, że podniesienie kwoty wolnej i to podniesienie drugiego progu podatkowego, to jest krok w dobrą stronę. Tylko proszę nam pozwolić zobaczyć, jak będą wyglądały papiery, które PiS położy na stole. Proszę pamiętać, że kwota wolna od podatku oznacza pozbawienie ponad 10 mld zł samorządów, czyli ludzie dostaną pieniądze do kieszeni czy zostaną im w kieszeni, ale nie będzie autobusu, oświetlenia ulicznego, klubu sportowego prowadzonego przez miasto. Stracą NGOsy, które funkcjonują często na tym jednoprocentowym odpisie, który też teraz zniknie – stwierdził Hołownia.

Reklamy

Lider Polski 2050 mówił także o problemach Jarosława Gowina, jakie przynosi temu politykowi udział w koalicji Zjednoczonej Prawicy.

– Jarosław Gowin ma poważny problem, dlatego że on z obrony przedsiębiorców w Zjednoczonej Prawicy, zrobił swój sztandar, a w tej chwili ten elektorat po prostu masowo od niego odpływa, widząc, co próbuje zrobić Kaczyński i w jaki sposób próbuje to zrobić. Trudno się dziwić. Ale to jest jego kłopot – skwitował Hołownia.

Poprzedni artykułTabloidy czy Kurwizja? Radosław Sikorski zastanawia się czyje drony latają mu nad domem
Następny artykułPrzedsiębiorcy się buntują. Polski ład oznacza dla nich podwyżkę podatków