Hołownia twardo o Czarnku. Jego pomysły są po prostu fatalne!

Szymon Hołownia, lider Polski 2050 jednoznacznie ocenił pomysły zmian w oświacie, które zapowiada Przemysław Czarnek z PiS. Mają one dotyczyć przede wszystkim całkowicie nowym sposobem, w kjaki ma być nauczania historia.

– Jeżeli Polacy nie będą znali swojej historii, swojej przeszłości, nie będą związani ze swoją tożsamością i siłą rzeczy Polska rozwijać się nie będzie (…) Uczniowie ostatnich klas szkół ponadpodstawowych będą się uczyli historii całego XX wieku i początku XXI wieku, tego nie było w poprzednich latach – przekonywał Czarnek.

Reklamy

– Uważam, że pomysły ministra Czarnka są po prostu fatalne […]. On sobie nawet sprawy nie zdaje, że wciskając te wszystkie wartości, które są dla niego ważne i które chce głosić, będzie dokładnie przeciwspołeczny – stwierdził Hołownia.

– Nikt tak nie zlaicyzuje polskiego Kościoła jak niektóre działania episkopatu i nikt tak nie odstręczy ludzi od tradycyjnych wartości Jana Pawła II i katolickiej nauki społecznej jak takie przemocowe działania czy pomysły ministra Czarnka w zakresie indoktrynacji, która ma zaistnieć w polskich szkołach – dodał lider Polski 2050.